Єдиний консультаційний центр» та «Гаряча лінія» для підприємців Миколаївської області

 

   В 2009 році в рамках «Регіональної програми підтримки малого підприємництва в Миколаївській області» з метою забезпечення інформаційної та юридичної підтримки, бізнес-консультування суб’єктів малого підприємництва був відкритий «Єдиний консультаційний центр».

Вже 3,5 роки двері «Єдиного консультаційного центру» відкриті для підприємців Миколаївської області. Щодня професійна команда спеціалістів та консультантів готові надати весь спектр консультаційних послуг за найактуальнішими для сучасного підприємця напрямками. З вересня 2011 року «Єдиний консультаційний центр» увійшов в структуру Регіонального фонду підтримки підприємництва в Миколаївській області.

«Єдиний консультаційний центр для підприємців»щодня надає послуги в сфері бізнес-консалтингу за наступними напрямками:

Ø    вибір перспективного виду діяльності;

Ø    антикризове управління бізнесом;

Ø    сучасні технології реалізації товарів та послуг;

Ø    безпека бізнесу;

Ø    маркетингові стратегії, дослідження ринку;

Ø    залучення клієнтів;

Ø    фінансове планування;

Ø    кредитно-фінансові відносини, управління боргами;

Ø    впровадження інформаційних технологій;

Ø    бухгалтерський облік, оподаткування;

Ø    пошук партнерів, інвесторів;

Ø    пенсійне забезпечення підприємця та ін.

   Впродовж першого півріччя 2012 року спеціалістами «Єдиного консультаційного центру» було надано 301 консультацію підприємцям  та бажаючим відкрити власну справу в м. Миколаєві та районах Миколаївської області, що на 34,38% більше ніж в 2011 році за відповідний період. Найбільш актуальними є звернення з приводу реалізації інвестиційних проектів, пошуку партнерів, залучення інвестицій, що становлять 36,99% від загальної кількості звернень. Рейтинг звернень представлений в таблиці 1.

   Варто зазначити, що консультування здійснюється не лише на території м. Миколаєва, де розташований «Єдиний консультаційний центр», але й по всім районам Миколаївської області під час виїздів спеціалістів на міста, які відбуваються в середньому 1 раз на тиждень. Діяльність «Єдиного консультаційного центру» фінансується з обласного бюджету, тому для осіб, що звертаються, всі послугу бізнес-консультування є безкоштовними.

   Також в 2011 році в рамках «Регіональної програми підтримки малого підприємництва в Миколаївській області» на базі Регіонального фонду підтримки підприємництва в Миколаївській області з метою забезпечення інформаційної та юридичної підтримки, бізнес-консультування суб’єктів малого підприємництва, а також створення системи оперативного реагування для вирішення проблемних питань, що виникають у суб’єктів малого підприємництва під час здійснення ними своєї діяльності була відкрита «Гаряча лінія» для підприємців.

   За телефоном «Гарячої лінії» підприємці та бажаючи відкрити власну справу можуть отримати кваліфіковану консультацію фахівців з питань ведення бізнесу, а також в випадку необхідності записатися на індивідуальну консультацію. Також в інтерактивному режимі підприємці мають можливість отримати вичерпні відповіді  на питання, що їх цікавлять, відправивши свої питання на електронну пошту Регіонального фонду підтримки підприємництва в Миколаївській області.

   Таблиця 1.

Рейтинг актуальності звернень до «Єдиного консультаційного центру»

№ в рейтингу

Напрям бізнес-консультування

Кількість звернень

%

1

Пошук партнерів, інвесторів

111

36,88%

2

Вибір перспективного виду діяльності

72

23,92%

3

Бухгалтерський облік, оподаткування

39

12,96%

4

Кредитно-фінансові відносини,

управління боргами

24

7,97%

5

Впровадження інформаційних технологій

21

6,98%

6

Пенсійне забезпечення підприємця

15

4,98%

7

Фінансове планування

9

2,99%

8

Антикризове управління бізнесом

6

1,99%

9

Маркетингові стратегії, дослідження ринку

4

1,33%

Всього

 

301

100,00%

 

 

   Впродовж першого півріччя 2012 року на телефон «Гарячої лінії» зареєстровано 275 звернень від підприємців, бажаючих відкрити власну справу та широких верст населення, які можна класифікувати за наступними напрямами:

Ø    оподаткування;

Ø    бухгалтерський облік, фінансове планування;

Ø    впровадження інформаційних технологій;

Ø    пошук партнерів, інвесторів;

Ø    кредитно-фінансові відносини, управління боргами;

Ø    пошук фінансових ресурсів;

Ø    пенсійне забезпечення підприємця .

Рейтинг звернень на телефон «Гарячої лінії» представлений в таблиці 2.

Таблиця 2

Рейтинг актуальності звернень на «Гарячу лінію»

№ в рейтингу

Напрям бізнес-консультування

кількість звернень

%

1

Оподаткування

104

37,82%

2

Пошук фінансових ресурсів

66

24,00%

3

Бухгалтерський облік

33

12,00%

4

Пошук партнерів, інвесторів

28

10,18%

5

Кредитно-фінансові відносини

19

6,91%

6

Пенсійне забезпечення підприємця

11

4,00%

7

Впровадження інформаційних технологій

8

2,91%

8

Управління боргами

6

2,18%

Всього

 

275

100,00%

 

 

   Таким чином, діяльність «Єдиного консультаційного центру» та «Гарячої лінії» для підприємців, які діють на базі Регіонального фонду підтримки підприємництва в Миколаївській області», направлена на інформаційну та юридичну підтримку, забезпечення бізнес-консультування суб’єктів малого підприємництва, підприємців-початківців, бажаючих відкрити власну справу та широких верств населення Миколаївської області, підвищення їх фінансової грамотності, професійних навичок ведення бізнесу. Щорічний аналіз звернень дає змогу виявляти найбільш актуальні проблеми для підприємців Миколаївської області та впроваджувати заходи щодо їх вирішення.